MERKUR 2 - design s funkčností

Konstrukce-zlabu-design-s-funkcnosti-notext

Patentovaný dvojitý příčník

zdvojené provedení příčníku zajištuje celkovou robustnost konstrukce žlabu a významně přispívá k vysoké nosnosti žlabu. Tento prvek se rovnež podílí na výborných vlastnostech v mezních situacích například při požáru. Zároveň toto provedení příčníku umožňuje pevné spojování žlabových segmentů všemi spojkami systému MERKUR 2.

50 - 200/50, 100/100 ø 3,5 mm (průměr drátu)
250 - 500/50, 150 - 500/100 ø 4,0 mm (průměr drátu)

 

Tvarovaný vrchní lem žlabu

celkově oblé provedení okrajů žlabů eliminuje riziko poškození kabelu během jejich instalace a zároveň přispívá ke komfortu a bezpečnosti všech fází instalace kabelové trasy.

typ M2, M2-G ø 4,0 mm (průměr drátu)

 

Podélníky

zajištují přenos sil podél žlabu a podílí se tak na jejich nosnosti. Počet a průměr podélníků definuje podélnou nosnost žlabu a umožňuje dosahovat rozpětí opěrných míst až 2,0 m u standardního typu M2.

typ M2, M2-G ø 4,0 mm (průměr drátu)

 

str8Kabelové žlaby MERKUR 2 jsou konstrukčně výjimečné a zároveň technicky nezaměnitelné zejména díky:

  • Dvojitému příčníku, který v celkové konstrukci velmi napomáhá tuhosti i pevnosti žlabu a to nejen při prvotní manipulaci, následné instalaci, ale i při provozu již dokončené kabelové trasy. Zároveň napomáhá rozložit váhu instalované kabeláže.
  • Tvarovanému vrchnímu lemu, který opět v kombinaci s dvojitým příčníkem přispívá ke zvýšení tuhosti a pevnosti žlabu a to zejména díky svému tvarování a provedení dvou svárů k připevnění k dvojitému příčníku.

V neposlední řadě kombinace těchto výjimečných konstrukčních prvků přispívá k ochraně osob, které manipulují se žlaby MERKUR 2 nejen na stavbě, ale i ve skladu a při samotné instalaci kabeláže do žlabů zajišťuje jejich bezpečné uložení bez poškození izolace. Tyto vlastnosti jsou nutné zejména v mezních situacích, kterými mohou být požáry, zemětřesení, rozsáhlé nehody a podobné události s fatálními následky. Ve všech těchto situacích poskytují kabelové žlaby systému MERKUR 2 pevnou a stabilní oporu kabelovým rozvodům a umožňují jejich funkčnost.

 

Další typy žlabů

Portfolio kabelových žlabů MERKUR 2 obsahuje nejen standardní typ M2, ale i typ M2-G, který vznikl na základě požadavků našich zákazníků s ohledem na zjednodušení některých druhů instalací kabelových tras.

Typ M2-G je díky své polouzavřené konstrukci koncipován právě pro zjednodušení přímé stropní instalace bez nutnosti použití závitových tyčí, ale pouze s použitím držáku DZM 12. Díky této konstrukci a stylu montáže nabízí pohodlné ukládání kabeláže. Zároveň je možné tento typ žlabu instalovat přímo na stěnu pomocí nosníků řady NZM. Rozměrová nabídka tohoto typu žlabu je M2-G 50/100 a M2-G 100/100.

funkcni-integrita-sqrodolnost-seismicita-sqEU-sqCesky-vyrobek-logo2

 

Naši partneři