• +420 517 541 222
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  1. Arkys
  2. MERKUR
  3. Technologie výroby

Technologie výroby žlabů MERKUR 2 pomocí středofrekvenčního odporového svařování

Komplexně se na technologie, které používáme při výrobě žlabů MERKUR 2, můžete podívat v našem prezentačním videu.

  

  

Linka M2

Výroba - výrobní linka žlabů Merkur 2
Velkou obchodní předností firmy je skutečnost, že při výrobě kabelových žlabů a příslušenství nejsme odkázání na žádné subdodávky. Výroba žlabů a jejich příslušenství je realizována prostřednictvím vlastních technologií, v našich výrobních prostorách a s našimi pracovníky a to včetně povrchové úpravy galvanické zinkování, které provádíme ve vlastní galvanově. 

Pro výrobu kabelových žlabu MERKUR 2 používáme plně automatizovanou výrobní linku LKZ 750, která využívá mimo jiné nejmodernější technologii středofrekvenčního svařování, používanou např. v automobilovém průmyslu. Součástí linky je i přístrojové vybavení a řídící software firmy Bosch Rexroth Electric Drives and Controls GmbH. Technologie středofrekvenčního odporového svařování je moderní sofistifikovaná metoda svařování kovů bez přídavného materiálu, která má oproti "klasické" nízkofrekvenční metodě několik zásadních výhod. Jednou z nich je skutečnost, že výstupem ze svařovacího transformátoru, napájeného středofrekvenčním měničem, je stejnosměrný proud, který nevykazuje žádné induktivní ztráty a dodá tak rychle přsně definované množství energie do místa svaru, přičemž umožňuje velmi dynamickou regulaci průběhu svařování a tím pozitivně ovlivňuje výslednou kvalitu svaru. Tato metoda je velmi rychlá (doba trvání svařovacího cyklu je řádově v [ms]), proto se zbytečně neohřívá okolní materiál, a zároveň jsou redukovány ztráty, přídavná pnutí a deformace materiálu po jeho zchladnutí.

LaserLaserrobot 50 50

 

Výrobu příslušenství kabelových žlabů (nosníky, držáky, podpěry ...) realizujeme mimo jiné i pomocí vysokorychlostního CNC Fiber řezacího laseru FieCut a výkonného průmyslového robota od společnosti Mitsubishi electric. díky těmto zařízením jsou výrobky přesné dle požadovaných rozměrů, proto jsme schopni reagovat na atypické požadavky ze strany zákazníka a dosahujeme celkově vyšší produktivity výroby.

13Skladové prostory
Vzhledem k dlouhodobé obchodní politice a filozofii naší firmy prodávat naše výrobky ze skladu, jsme rozšířili i naše skladové prostory, včetně zvýšení skladových zásob. K tomuto kroku nás vedl i požadavek našich zákazníků na schopnost dodat námi vyráběný sortiment co nejrychleji. Vzhledem k již zmíněným povrchovým úpravám a provedením kabalových žlabů a příslušenství v současné době disponujeme víc jak 1800 paletovými místy. Do skladu byl pro zefektivnějí instalován tzv. "pojezdový regálový systém", který zaručuje větší přehlednost sortimentu a umožňuje skladovat větší objem materiálu na menším prostoru skladu. Tímto způsobem jsme schopni velmi rychle dodat objednávky našich obchodních partnerů, aniž bychom museli zasahovat do naplánované výroby. 

zinkovnaVýrobna - zinkovna
Další fáze výroby kabelových žlabů a příslušenství je opatřední výrobků z oceli odpovídající povrchovou úpravou. Naše firma vyrábí a prodává kabelové žlaby včetně příslušenství s povrchovou úpravou galvanické a žárové zinkování nebo v provedení "nerez" AISI 304L a 316L (s pasivací). Povrchovou úpravu galvanickým zinkováním provádíme ve vlastní galvanovně, která je jedna z nejmodernějších linek v ČR s vysokou výrobní kapacitou. Jde o nejpoužívanější povrchvou úpravu kabelových žlabů a příslušenství a to především proto, že bývají nejčastěji instalovýny ve velmi málo agresivním prostředí interiérů staveb, pro které je právě tato povrchová úprava nejvhodnější. Více informací v části Povrchové úpravy. Žárové zinkování realizujeme prostřednictvím externího partnera (zinkovny), se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Výrobu kabelových žlabů v provedení "nerez" realizujeme z chrom-niklové austenitické oceli (AISI 304L a 316L) provedení drát pro kabelové žlaby a plech pro příslušenství s doplňkovou ochranou u žlabů tzv. pasivace.

Z výše uvedeného je zřejmé, že se firma ARKYS, s.r.o. snaží být a je komplexním partnerem pro své zákazníky z řad velkoobchodů, montážních firem, ale i projekčních kanceláří a to vzhledem k nabídce služeb, které začínají výrobou, pokračují obchodním řešením konkrétních případů a končí samotnou dodávkou materiálu.

Nahoru