Moderní kabelové žlaby M2

Kabelové žlaby MERKUR 2 jsou určeny pro montáž kabelových tras silnoproudých světelných a motorických rozvodů, slaboproudých rozvodů, rozvodů měření a regulace a rozvodů jiných médií.

Jednotlivé díly kabelových žlabů MERKUR 2 jsou standardně vyrobeny z ocelového drátu v povrchové úpravě galvanický nebo žárový zinek, nebo z nerezového drátu AISI 304. Svou jednoduchou konstrukcí a způsobem montáže jsou vhodné pro rozvody jak ve vnitřním, tak ve venkovním prostředí. V závislosti na okolních vlivech a charakteru výstavby je nutné zvolit vhodnou povrchovou úpravu.

Systém kabelových žlabů MERKUR 2 vychází z osvědčeného systému MERKUR, prověřeného více než 16-ti letými zkušenostmi z aplikací v nejrůznějších podmínkách. MERKUR 2 posouvá řešení a realizaci kabelových rozvodů na novou úroveň, rozšiřuje možnosti použití a zefektivňuje instalaci i následnou funkci celé rozvodné soustavy.

Moderní kabelové žlaby M2 / vlastnosti a výhody, schémata

 

 

Velmi snadná a rychlá montáž

Díky nízké hmotnosti žlabu M2, velké variabilitě, flexibilitě, snadnému odbočování a křížení tras je instalace velmi snadná a rychlá. To vše podpořeno spojkou SZM 1 pro pevné spojení jednotlivých dílů.

Vyšší nosnost

Použitím patentované technologie zdvojených příčníků a optimalizací rozložení nosných drátů dosahuje kabelový žlab M2 až o 40 % vyšší nosnosti oproti žlabu M1. Díky této vlastnosti jsou žlaby M2 pevnější a odolnější, čímž jsou využitelné ve větší škále instalací.

Šetrný ke kabelům

Oblé provedení okrajů žlabů (dvojitý příčník a vrchní lem) usnadňuje montáž a eliminuje riziko poškození kabelů během instalace.

Vysoká proudová zatížitelnost

Díky otevřené drátěné konstrukci žlabu M2 má instalovaná kabeláž velmi dobrý průchod vzduchu a tím se dosahuje výrazně lepšího chlazení kabelů, než u žlabů uzavřených celoplechových.

Jednoduché odbočování kabelů

Ze žlabu M2 je možné vyústit kabeláž bez nutnosti použití speciálních montážně a finančně náročných průchodek.

Minimální nároky na údržbu

Otevřená konstrukce žlabu M2 eliminuje nashromáždění práškovýchlátek a bujení mikrobů, což představuje i minimální nároky na pravidelnou údržbu kabelové trasy. Díky této vlastnosti je tento žlab velmi oblíbený mimo jiné i v potravinářském průmyslu.

Vysoce odolný proti požáru

Díky své přirozené pevnosti a tuhosti dosahuje žlab M2 vynikajících vlastností i v oblasti s nutností instalace protipožárních tras s odolností až 120 minut.

Kompatibilní se systémem M1

Kabelový žlab M2 je možné instalovat jako návaznou trasu i na již realizované kabelové trasy staršího systému M1, se kterým je plně kompatibilní.

Naši partneři